Kontakta oss

Swedish Lapland Visitors Board

Erica Mattsson, vd och projektledare
erica@swedishlapland.com
070-388 60 25

Petronella Modin
Projektcontroller, vice projektledare
petronella.modin@swedishlapland.com
070-585 34 34

Anna-Maria Åström
Ekonom
anna-maria@swedishlapland.com
070-536 03 22

Anna Odevall
Internal communications manager
anna.odevall@swedishlapland.com
070-285 08 25

Destinationsutveckling
Camilla Bondareva
Destinationsstrateg
camilla.bondareva@swedishlapland.com
070-288 24 90

Marknad och kommunikation
Johanna Ögren
Marknadschef
johanna.ogren@swedishlapland.com
070-373 18 89

Håkan Stenlund
Press och PR-ansvarig
hakan@swedishlapland.com
070-248 74 38

Maria Sirviö
Online marketing / Community Manager
maria@swedishlapland.com
070-235 28 10

Anna Lindblom
Grafisk formgivare
anna.lindblom@swedishlapland.com
070-374 02 29

Emma Forsberg
Marknadskoordinator
emma.forsberg@swedishlapland.com
070-538 45 88

Graeme Richardson
Marknadsansvarig
graeme@swedishlapland.com
070-544 71 47

Cecilia Wikström
Marknadskoordinator
cecilia@swedishlapland.com
070-383 30 30

Anna Andersson
Marknadsansvarig  Tyskland
anna@swedishlapland.com
+49 170 301 11 88

Affärs- och produktutveckling
Einar Knudsen
Delprojektledare för Destination Capacity Building
Projektkoordinator ”100 nya anledningar…”
einar@swedishlapland.com
073-528 76 76

Lennart Pittja
Projektledare för kvalitetssäkringsprocesser och utveckling av nya produkter
lennart@swedishlapland.com
070-688 15 77

Projektledning Visit Arctic Europe
Dan Björk
Svensk projektledare för Visit Arctic Europe
dan.bjork@swedishlapland.com
072-168 14 36


Avslutat projekt: ”Fjällen besöksnäringen och framtiden”
Läs mer om projektet
Mer info eller frågor, kontakta Göran Wallin, 070-648 90 21

Kontakta oss:
info@swedishlapland.com

Postadress:
Swedish Lapland Visitors Board
Storgatan 30
972 32 Luleå

Swedish Lapland Visitors Boards intranät 
intranet.swedishlaplandvisitorsboard.com

 

Kommentera