Kontaktuppgifter för ASSL

Nedan hittar du den ansvariga för ASSL på din destination.

Arjeplog
Erika Forsberg Erika.Forsberg@arjeplog.se
Anna-Lena Legoascogne anna-lena.legoascogne@arjeplog.se

Arvidsjaur
Maria Nilsson Maria.nilsson@arvidsjaur.se

Boden
Marita Bergström marita@upplevboden.nu

Gällivare
Eva Olsson eva@gellivarelapland.se
Saeko Nyberg saeko@gellivarelapland.se

Heart of Lapland (Kalix, Överkalix, Haparanda, Övertorneå och Pajala)
Lars Munk lars@heartoflapland.com

Jokkmokk
Petra Holmbom petra@destinationjokkmokk.se

Kiruna
Anna Skogh anna@kirunalapland.se

Luleå
Karin Åberg karin@visitlulea.se

Piteå
Stina Eriksson stina.eriksson@pitea.se
Katarina Johansson  katarina.johansson@pitea.se (För anmälan till kurser inom ASSL Digital kommunikation)

Skellefteå
Anna Lindfors anna.lindfors@visitskelleftea.se

Sorsele
Ann-Kristine Vinka ann-kristine.vinka@sorsele.se

Älvsbyn
Sofia Sundh sofia.sundh@alvsbyn.se