Kontakta oss

Erika Mattsson
Vd 
erika.mattsson@swedishlapland.com
070-388 60 25

Petronella Modin
Projektledare
petronella.modin@swedishlapland.com
070-585 34 34

Linda Isaksson
Projektadministratör
linda.isaksson@swedishlapland.com
070-366 67 83

Anna-Maria Åström
Ekonom
anna-maria.astrom@swedishlapland.com
070-536 03 22

Destinationsutveckling
Camilla Bondareva
Destinationsstrateg
camilla.bondareva@swedishlapland.com
070-288 24 90

Maria Sirviö
Omvärldsanalytiker
maria.sirvio@swedishlapland.com
070-235 28 10

Ann-Helen Rönnberg
Internal Communications Manager
ann-helen.ronnberg@swedishlapland.com 
070-215 76 75

Anna Odevall (föräldraledig 10 april – 31 dec 2019)
Projektledare
anna.odevall@swedishlapland.com
070-285 08 25

Affärsutveckling
Richard Westerberg
Affärsutvecklingsstrateg
richard.westerberg@swedishlapland.com
070-559 89 53

Marknad och kommunikation
Johanna Ögren
Marknadschef
johanna.ogren@swedishlapland.com
070-373 18 89

Anna Skogh
Press och PR-ansvarig
anna.skogh@swedishlapland.com
070-600 87 97

Cecilia Wikström (föräldraledig t.o.m september 2019)
Marknadskoordinator för UK, USA, MICE
cecilia.vikstrom@swedishlapland.com
070-383 30 30

Frida Lundqvist
Marknadskoordinator UK, USA, MICE
frida.lundqvist@swedishlapland.com
070-223 90 04

Anna Torsvik Andersson
Marketing Manager Central Europe & Visit Arctic Europe II
anna@swedishlapland.com
+49 170-301 11 88

Petter Norén (föräldraledig t.o.m 31 dec 2019)
Marknadskoordinator tematisk marknadsföring
petter.noren@swedishlapland.com
070-666 50 31

Håkan Stenlund
Content Manager
hakan.stenlund@swedishlapland.com
070-248 74 38

Ted Logart
Content Creator & Web Editor
ted.logart@swedishlapland.com
070-553 79 58

Anna Lindblom
Art Director
anna.lindblom@swedishlapland.com
070-374 02 29

Emma Forsberg
Webbredaktör
emma.forsberg@swedishlapland.com
070-538 45 88

Jessica Lindberg
Projektledare, ATTA ATWS 2019
jessica.lindberg@swedishlapland.com
073-344 77 04

 


Avslutade projekt:

Projektledning Visit Arctic Europe
Dan Björk
Svensk projektledare för Visit Arctic Europe
dan.bjork@swedishlapland.com
072-168 14 36

”Fjällen besöksnäringen och framtiden”
Läs mer om projektet
Mer info eller frågor, kontakta Göran Wallin, 070-648 90 21

Delprojektledare för ”Destination Capacity Building”
Projektkoordinator ”100 nya anledningar…”
Einar Knudsen
einar.knudsen@swedishlapland.com
073-528 76 76


Kontakta oss:

info@swedishlapland.com

Postadress:
Swedish Lapland Visitors Board
Storgatan 30
972 32 Luleå

Swedish Lapland Visitors Boards intranät 
intranet.swedishlaplandvisitorsboard.com