Press

Ladda ner vårt presskit här: Presskit_SV (.pdf 3MB)

Press och PR-ansvarig för Swedish Lapland Visitors Board
Anna Skogh
anna.skogh@swedishlapland.com
070-600 87 97

Presskontakt frågor som rör verksamheten inom Swedish Lapland Visitors Board
Petronella Modin, t.f. vd
petronella.modin@swedishlapland.com
070-585 34 34

Nyhetstips till info@swedishlapland.com

Lokala presskontakter:
Visit Skellefteå
Maria Broman, VD
070-726 02 04
maria.broman@visitskelleftea.se

Sorsele
Ann-Kristine Vinka, Lokal projektledare
070-001 15 63
ann-kristine.vinka@sorsele.se

Arjeplog
Anna-Lena Le Goascogne, Lokal projektledare
072-234 88 91
anna-lena.legoascogne@arjeplog.se

Arvidsjaur
Sofie Lundberg Nilsson
0960-175 07
sofie.l.nilsson@arvidsjaur.se

Boden Turism
Rikard Mattsson, ordf. Boden Turism
070-374 46 04
rikard@upplevboden.nu

Kiruna Lapland Ekonomisk förening
Daniel Rosenfors, VD
070-377 84 51
daniel.rosenfors@kirunalapland.se

Visit Luleå
Jenny Hellman, VD
070-288 20 85
jenny@visitlulea.se

Heart of Lapland (Kalix, Överkalix, Haparanda, Övertorneå och Pajala)
Lars Munk
070-225 01 64
lars@heartoflapland.com

Destination Jokkmokk
Lennart Pittja
070-688 15 77
lennart.jmk@gmail.com

Älvsbyn
Sofia Lundberg, Näringslivsutvecklare
0929-174 81
sofia.lundberg@alvsbyn.se

Piteå
David Wellborg
070-680 60 79
david@destinationpitea.se