Swedish Lapand Visitors Board logotyp
English flagEng

Presskontakter för lokala destinationer

Här hittar du presskontakter till alla lokala destinationer i Swedish Lapland.

Arjeplog

Anna-Lena Le Goascogne

Arjeplog Lapland
annalena@argentis.se

Arvidsjaur

Malin Johansson

Arvidsjaur kommun
malin@arvidsjaur.se

Boden

Marita Bergström

Boden Turism
marita@bodenturism.se

Hanna Engström

Boden Turism
hanna@bodenturism.se

Gällivare

Marcus Mendes

Ávki AB
marcus@avki.se

Jokkmokk

Amy Riess

Destination Jokkmokk
amy@destinationjokkmokk.se

Kalix, Överkalix, Haparanda, Övertorneå och Pajala

Jessica Wennberg

Heart of Lapland
jessica@heartoflapland.com

Kiruna

Louise Johansson

Kiruna Lapland Ek. förening
louise@kirunalapland.se

Luleå

Karin Åberg

Luleå Business Region
karin.aberg@luleabusiness.se

Piteå

David Wellborg

Piteå kommun
david.wellborg@pitea.se

Skellefteå

Bo Wikström

Visit Skellefteå
bo.wikstrom@visitskelleftea.se

Sorsele

Kristina Axelsson

Sorsele kommun
Kristina.Axelsson@sorsele.se

Älvsbyn

Mathilda Kullebjörk

Älvsbyn kommun
mathilda.kullebjork@alvsbyn.se

Sök på Swedish Lapland

Skriv din sökning ovan och sökresultaten visas här nedan.