Swedish Lapand Visitors Board logotyp Europeiska unionen logotyp
English flagEng

Presskontakter för lokala destinationer

Här hittar du presskontakter till alla lokala destinationer i Swedish Lapland.

Arjeplog

Anna-Lena Le Goascogne

Lokal projektledare anna-lena.legoascogne@arjeplog.se 072-234 88 91

Arvidsjaur

Maria Nilsson

Marknadsutvecklare maria.nilsson@arvidsjaur.se 072-243 32 35

Boden

Rikard Mattsson

Ordf. Boden Turism rikard@upplevboden.nu 070-374 46 04

Gällivare

Mattias Berglund

VD på Ávki mattias@avki.se 070-254 65 90

Jokkmokk

David Björkén

Kommunikatör david@destinationjokkmokk.se 070-666 45 78

Kalix, Överkalix, Haparanda, Övertorneå och Pajala

Lars Munk

Marknadsutvecklare, Heart of Lapland lars@heartoflapland.com 070-225 01 64

Kiruna

Monica Risenius

VD Kiruna-Lapland Ek. förening monica.risenius@kirunalapland.se 073-079 68 68

Luleå

Jenny Hellman

VD Visit Luleå jenny@visitlulea.se 070-288 20 85

Piteå

David Wellborg

Marknadsutvecklare Destination Piteå david@destinationpitea.se 070-680 60 79

Skellefteå

Maria Broman

VD Visit Skellefteå maria.broman@visitskelleftea.se 070-726 02 04

Sorsele

Ann-Kristine Vinka

Lokal projektledare ann-kristine.vinka@sorsele.se 070-001 15 63

Älvsbyn

Ej tillsatt

Sök på Swedish Lapland

Skriv din sökning ovan och sökresultaten visas här nedan.