Swedish Lapand Visitors Board logotyp Europeiska unionen logotyp
English flagEng

Presskontakter för lokala destinationer

Här hittar du presskontakter till alla lokala destinationer i Swedish Lapland.

Arjeplog

Anna-Lena Le Goascogne

Lokal projektledare anna-lena.legoascogne@arjeplog.se 072-234 88 91

Arvidsjaur

Matts Good

Näringslivschef matts.good@arvidsjaur.se 0960-155 51

Boden

Peter Engström

Ordf. Boden Turism s.peter.engstrom@icloud.com 070-667 09 17

Gällivare

Mattias Berglund

VD på Ávki mattias@avki.se 070-254 65 90

Jokkmokk

Kjell-Åke Aronsson

Ordf. Destination Jokkmokk kjell-ake.aronsson@ajtte.com 070-231 59 98

Kalix, Överkalix, Haparanda, Övertorneå och Pajala

Lars Munk

Marknadsutvecklare, Heart of Lapland lars@heartoflapland.com 070-225 01 64

Kiruna

Monica Risenius

VD Kiruna-Lapland Ek. förening monica.risenius@kirunalapland.se 073-079 68 68

Luleå

Jenny Hellman

VD Luleå Business Region jenny.hellman@luleabusiness.se 070-825 25 14

Piteå

David Wellborg

Marknadsutvecklare Destination Piteå david@destinationpitea.se 070-680 60 79

Skellefteå

Maria Broman

VD Visit Skellefteå maria.broman@visitskelleftea.se 070-726 02 04

Sorsele

Ann-Kristine Vinka

Lokal projektledare ann-kristine.vinka@sorsele.se 070-001 15 63

Älvsbyn

Magnus Nordström

Kommunchef 070-460 17 90

Sök på Swedish Lapland

Skriv din sökning ovan och sökresultaten visas här nedan.