Swedish Lapand Visitors Board logotyp Europeiska unionen logotyp
English flagEng

Presskontakter för lokala destinationer

Här hittar du presskontakter till alla lokala destinationer i Swedish Lapland.

Arjeplog

Anna-Lena Le Goascogne

Arjeplog Lapland annalena@argentis.se 072-234 88 91

Arvidsjaur

Malin Johansson

Arvidsjaur kommun malin@arvidsjaur.se 070-2301053

Boden

Malin Jonsson

Boden Turism malin@bodenturism.se 070-272 81 49

Gällivare

Mattias Berglund

Welcome to Gallivare mattias@avki.se 070-254 65 90

Jokkmokk

Kjell-Åke Aronsson

Destination Jokkmokk kjell-ake.aronsson@ajtte.com 070-231 59 98

Kalix, Överkalix, Haparanda, Övertorneå och Pajala

Lars Munk

Heart of Lapland lars@heartoflapland.com 070-225 01 64

Kiruna

Louise Johansson

Kiruna Lapland Ek. förening louise@kirunalapland.se 073-073 73 18

Luleå

Camilla Bondareva

Luleå Business Region camilla.bondareva@luleabusiness.se 070-288 24 90

Piteå

David Wellborg

Piteå kommun david.wellborg@pitea.se 070-680 60 79

Skellefteå

Bo Wikström

Visit Skellefteå bo.wikstrom@visitskelleftea.se 070-5977331

Sorsele

Ann-Kristine Vinka

Lokal projektledare ann-kristine.vinka@sorsele.se 070-001 15 63

Älvsbyn

Roger Tuomas

Älvsbyn kommun Roger.Tuomas@alvsbyn.se 070-6008779

Sök på Swedish Lapland

Skriv din sökning ovan och sökresultaten visas här nedan.